Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Zafascynowani metalem

Od 1985 roku

Witamy na stronie producenta reklam, firmy ELEFANT.

Od początku działania w branży reklamowej związani jesteśmy z metaloplastyką. Początkowo zajmowaliśmy się artystyczną obróbką metali kolorowych, głównie w technice repuserskiej.

Dzisiaj nasza firma dysponuje zaawansowaną technologią, najnowocześniejszym sprzętem, pozwalającym na tworzenie różnych form z metali kolorowych, jak również, a może przede wszystkim, stali nierdzewnej.

Projekt "Zafascynowani Metalem" powstał, jako odpowiedź na zapotrzebowanie obecnego rynku na wyjątkowo eleganckie, oryginalne i trwałe rozwiązania.

Nasza oferta skierowana jest do najbardziej wymagających klientów.

 

Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszych usług.

Od projektu po montaż

czyli, jak obsługujemy naszych klientów

WSPARCIE NA ETAPIE KONCEPCJI

Zanim powiesz - to jest to, zanim podejmiesz decyzję, podziel się z nami swoim pomysłem. Wspólnie przeanalizujemy Twoją koncepcję, dobierzemy optymalne rozwiązania, dopasowane do Twoich wyobrażeń , tak by efekt końcowy był najlepszy. Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu z metalem. Postaw wysoko poprzeczkę!

PROJEKTOWANIE OBIEKTÓW Z METALU

Skorzystaj z naszej wiedzy i możliwości – stworzymy dla Ciebie projekt, którego realizacja nie tylko zadowoli wzrok, ale pod każdym względem będzie na najwyższym poziomie. Pozwól nam działać! Możemy zająć się wszystkim lub zrealizujemy Twoją koncepcję - będzie, jak zechcesz! Pamiętaj - metal jest wymagający, zobowiązuje, więc potraktuj go z szacunkiem, od samego początku!

PRODUKCJA FORM PRZESTRZENNYCH Z METALU

Nasza oferta jest odpowiedzią na oczekiwania najbardziej wymagających klientów, dlatego na każdym etapie obsługi zlecenia, a zwłaszcza w procesie produkcji, zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły, by od początku do końca zachować elitarny charakter efektów naszej pracy. Wyjątkowy materiał, jakim jest metal, wymaga wyjątkowego potraktowania, dlatego w procesie produkcji udział biorą wyłącznie profesjonaliści oraz najnowocześniejszy, wysokowyspecjalizowany sprzęt, dzięki czemu w Twoje ręce trafia produkt najwyższej jakości.

DOSTAWA/MONTAŻ

To finał naszych działań. Najczęściej na tym etapie wielu klientów kształtuje swój pogląd na nasz temat, jako firmy, dlatego szczególnie tu stawiamy na kulturę pracy oraz perfekcję działania. Daj znać gdzie i kiedy - dotrzemy wszędzie.

SERWIS

Jesteśmy spokojni o jakość naszych realizacji. Gdyby jednak zdarzyło się , że będziesz potrzebować naszej pomocy w trakcie eksploatacji, dołożymy wszelkich starań, by nasza obsługa zadowoliła Twoje oczekiwania. Działamy w branży reklamowej od lat, więc nie musisz się obawiać, że zostaniesz z problemem sam. Pamiętaj jednak, że są sytuacje, w których metal może wymagać Twojej opieki.

WSPÓŁPRACA

Oprócz kompleksowej obsługi zleceń, standardowego kontaktu z klientem docelowym, otwarci jesteśmy na wielokierunkową współpracę. Działasz w reklamie, jesteś architektem czy sprawnym menagerem, poszukujesz nowych rozwiązań, inspiracji - skontaktuj się z nami!

CO JESZCZE OFERUJEMY

Praca z metalem, to sposób na życie i jednocześnie pasja. Branża reklamowa wymaga jednak łączenia różnych materiałów i technologii. Dobrze trafiłeś - od lat profesjonalnie zajmujemy się szeroko pojętą reklamą, zaczynając od obróbki tworzyw, poprzez systemy LED, druk UV, produkcję tapet, na systemach wystawienniczych kończąc. Ty zdecyduj, co Cię jeszcze interesuje - zapytaj, chętnie porozmawiamy...

Zapisz

POZNAJ NAS

Kadra zarządzająca poszczególnymi działami

Nasza ekipa

Napisy metalowe

Projektowanie i montaż elementów reklamowych

Głównym profilem naszej działalności jest produkcja elementów z metalu, głównie napisów metalowych. Nasza oferta jest znacznie szersza i obejmuje projektowanie, produkcję oraz montaż elementów reklamowych - liter przestrzennych, logotypów, pylonów, szyldów, detali wykończenia wnętrz, obiektów małej architektury i wielu innych, wykonanych z metalu, często łączonych z innymi materiałami, jak tworzywa, drewno, szkło, czy kamień. Specjalizujemy się w literach ze stali nierdzewnej, ale w naszych realizacjach wykorzystujemy również mosiądz, miedź, aluminium. Na potrzeby własnych realizacji projektujemy i realizujemy konstrukcje stalowe oraz aluminiowe.

Współpracujmy z wieloma firmami, zajmującymi się obróbką powierzchni metali. Dzięki temu naszą ofertę końcową wzbogaciliśmy o wyroby złocone, miedziowane, anodowane, chromowane, polerowane elektrochemicznie, trawione czy też lakierowane proszkowo i natryskowo. W naszej ofercie znajdują się produkty od wersji podstawowej po ekskluzywną. Z szeregu rozwiązań możesz wybrać materiał, wykończenie krawędzi oraz powierzchni, zdecydować o podświetleniu, czy sposobie montażu. Wariant końcowy dobieramy do Twoich potrzeb, również mając na uwadze wyznaczony przez Ciebie budżet. Starannie wysłuchujemy Twoich oczekiwań, by efekt końcowy naszej pracy był możliwie najlepszy.

Nasza oferta nie ogranicza się jedynie do elementów metalowych. Podejmujemy się także kompleksowych realizacji z użyciem szerokiej gamy materiałów, a także różnorodnych technologii stosowanych w szeroko pojętej reklamie. Mamy doświadczenie w realizacjach wykonanych na potrzeby kampanii reklamowych oraz rebrandingowych. Oprócz produkcji elementów przestrzennych zajmujemy się wielkoformatowym drukiem solventowym, lateksowym oraz UV. Produkujemy tapety i elementy ekspozycyjne na potrzeby muzeów oraz galerii.

Opieramy się na wieloletnim doświadczeniu!

Od 30 lat związani jesteśmy z metaloplastyką. Na początku działalności zajmowaliśmy się głównie ręczną, artystyczną obróbką metali kolorowych - techniką repuserską, która dzisiaj jest prawie zapomniana, jak również z jubilerstwem. Z czasem jednak znacznie rozszerzyliśmy zakres świadczonych usług. Obecnie nasza oferta jest odpowiedzią na oczekiwania wielu klientów, również tych bardzo wymagających.

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, który w połączeniu ze zdobytą wiedzą i doświadczeniem, umożliwia nam realizację, często bardzo nietypowych zleceń. Połączenie starych, tradycyjnych technik z nowoczesnymi rozwiązaniami pozwala osiągnąć niesamowite efekty, otwierając możliwość realizacji projektów, które dotąd pozostawały jedynie w sferze koncepcji. Dzisiaj możemy powiedzieć, że na produkcji napisów metalowych znamy się, jak mało kto.

Metalowe napisy - od projektu po wykonanie

Do obsługiwanych zleceń staramy się podchodzić kompleksowo. Projektujemy, produkujemy a także profesjonalnie montujemy wykonane przez nas metalowe napisy oraz inne formy przestrzenne z metalu. W przypadku agencji lub firm reklamowych dostarczamy półprodukty, przykładowo - klosze liter. Na zlecenie tniemy, spawamy jak również zaginamy elementy z metalu. Dysponujemy wykwalifikowanym personelem, który na każdym etapie realizowanych projektów zapewnia najlepszą obsługę, opartą na wiedzy i doświadczeniu.

Jeśli chcesz zamówić metalowe napisy lub inne produkty wykonane z metalu, według indywidualnego projektu, skontaktuj się z nami. Dobierzemy dla Ciebie odpowiedni wariant. Przedstaw nam swoją wizję, a my postaramy dopasować się projekt do Twoich wyobrażeń. Przeszło 30-letnie doświadczenie sprawia, że końcowy efekt może być naprawdę zaskakujący. Do realizacji zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Projekty w naszym wykonaniu są atrakcyjne wizualnie, ale również solidne i poprawne technicznie. W naszych realizacjach wykorzystujemy komponenty wyłącznie najwyższej jakości. Starannie podchodzimy do realizacji wszystkich zleceń, nawet tych najmniejszych. Dużą uwagę przywiązujemy do szczegółów. Chcemy, by wszystko było perfekcyjnie dopasowane. Metal to bardzo wymagający materiał. Aby zagwarantować wyjątkowy, elitarny charakter naszych realizacji, w procesie produkcji udział biorą wyłącznie profesjonaliści. Takie podejście doceniło wielu naszych klientów, którzy otrzymali dopracowane pod każdym względem metalowe napisy lub inne produkty z naszego asortymentu.

Dostawa, montaż, serwis

Posiadamy własne środki transportu, dopasowane do skali poszczególnych zleceń. Dzięki temu możemy dostarczyć zamówione elementy zarówno na terenie Polski, jak i za granicę. Jesteśmy bardzo elastyczni. Jeżeli masz takie oczekiwanie, zajmiemy się również montażem. W razie potrzeby, zapewnimy serwis, dzięki czemu nasza obsługa będzie w pełni kompleksowa. Staramy się pomagać naszym klientom również w sytuacjach, w których doszło do uszkodzenia wykonanych przez nas elementów, powstałego na skutek działania czynników zewnętrznych, takich jak ponadnormatywne czynniki atmosferyczne, czy akty wandalizmu. Prace staramy się realizować szybko i rzetelnie. Dokładamy starania, by nasz serwis nie wpływał negatywnie na otoczenie. W branży reklamowej działamy od wielu lat. Wiemy, jak ważna jest szybka reakcja.

Podpowiemy również, co zrobić, by w przyszłości napisy metalowe dłużej wyglądały jak nowe. Tłumaczymy, jak pielęgnować litery oraz jak je zabezpieczyć w trakcie eksploatacji, by służyły jak najdłużej. Jeżeli widzisz taką potrzebę, zajmiemy się również okresowym serwisowaniem. Współpracujemy z osobami, które o metaloplastyce wiedzą niemal wszystko. Jeśli chcesz zamontować w swojej firmie, czy w domu nasze produkty, skontaktuj się. Możesz liczyć na naszą pomoc na każdym etapie. Otwarci jesteśmy na współpracę z przedstawicielami branży reklamowej, menadżerami, architektami i innymi osobami, które szukają inspiracji, bądź gotowych rozwiązań.

Łączymy pracę z pasją

Tworzenie wyjątkowych produktów z metalu to nie tylko sposób na życie, ale również pasja. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy w pełni zaangażowani w wykonywane realizacje. Łączymy różne materiały i technologie. Metal komponujemy z innymi elementami, np. drewnem, szkłem, plexi. To sprawia, że nasze wyroby są wyjątkowe, a końcowy efekt zachwyca. W swojej ofercie mamy zarówno produkty ze stali nierdzewnej, jak również innych metali. Jeśli zainteresowały Cię nasze artykuły, skontaktuj się z nami.

Nasz zespół tworzą pasjonaci. Niezależnie, czy wykonujemy metalowe litery czy też zajmujemy się drukiem wielkoformatowym, systemami wystawienniczymi lub innymi usługami skierowanymi do branży reklamowej, możesz liczyć na nasz profesjonalizm. W naszej ekipie są fachowcy, którzy z metalu potrafią uczynić cuda. Mamy grafika wyczuwającego najnowsze trendy, a także wyjątkowego operatora CNC, który nadaje ostateczny kształt naszym realizacjom. Jeśli trzeba tniemy, spawamy i wyginamy elementy, by końcowy efekt był zaskakujący. Stale pracujemy nad udoskonaleniami.

CO WYBRAĆ?

Przykłady standardowych rozwiazań technicznych

ROZWIĄZANIA I MOŻLIWOŚCI

ŚCIANKI AŻUROWE Z METALU

ŚCIANKI AŻUROWE Z METALU
ŚCIANKI AŻUROWE Z METALU

Litery ze stali nierdzewnej szlifowanej – standard

Litery wykonane w całości z blachy stalowej nierdzewnej, szlifowanej. Boki liter formowane za pomącą automatu, spawane laserowo z licem. Standardowa głębokość liter: 20, 30, 60, 80mm. Wykończenie: - standard, bez obróbki krawędzi lica lub - premium, z fazowaną krawędzią lica. Możliwość zainstalowania wewnątrz źródeł światła LED dla uzyskania efektu "halo", przy montażu na dystansach. Litera do montażu wewnątrz i na zewnątrz.

Litery ze stali nierdzewnej szlifowanej – standard
Litery ze stali nierdzewnej szlifowanej – standard

Logotypy, elementy ze stali nierdzewnej

Logotypy, elementy ze stali nierdzewnej
Logotypy, elementy ze stali nierdzewnej

LITERY MOSIĘŻNE

LITERY MOSIĘŻNE
LITERY MOSIĘŻNE

Litery ze stali nierdzewnej, wybłyszczanej z fazowaną krawędzią

Litera wykonana w całości z blachy stalowej nierdzewnej, wybłyszczanej. Boki litery formowane za pomącą automatu, spawane laserowo z licem. Standardowa głębokość liter: 20, 30, 60, 80mm. Wykończenie - fazowana i polerowana krawędź lica. Możliwość zainstalowania wewnątrz źródeł światła LED dla uzyskania efektu "halo", przy montażu na dystansach.

Litera do montażu wewnątrz i na zewnątrz.

Subtelne i eleganckie wykończenie sprawia, że litery z fazowaną i polerowaną krawędzią sprostają najwyższym wymaganiom naszych klientów. Każda litera, to odrębne dzieło sztuki.

Litery ze stali nierdzewnej, wybłyszczanej z fazowaną krawędzią
Litery ze stali nierdzewnej, wybłyszczanej z fazowaną krawędzią

LITERY MIEDZIANE – PŁASKIE

Litery, logotypy, elementy graficzne wycinane laserowo lub strumieniem wody z blachy miedzianej. Powierzchnia niezabezpieczona w naturalny sposób ulegnie utlenieniu i w zależności od otoczenia pokryje się kolorową patyną. Ten efekt podkreśli naturalny charakter miedzi. Aby nie dopuścić do procesu utleniania, powierzchnię metalu zabezpieczamy, pokrywając ją specjalistycznym lakierem bezbarwnym.

Miedziane litery można stosować wewnątrz jak i na zewnątrz

LITERY MIEDZIANE – PŁASKIE
LITERY MIEDZIANE – PŁASKIE

Litery ze stali nierdzewnej wybłyszczanej – standard

Litery w wersji podstawowej, wykonane ze stali nierdzewnej, wybłyszczanej. Boki liter formowane za pomocą automatu, doskonale dopasowane do powierzchni licowych. Całość łączona spawem laserowym.Przy większych obiektach elementy łączymy w technologii TIG lub MIG z funkcją lutospawania.

Standardowa głębokości liter: 20, 30, 60 oraz 80mm.

Możliwość umieszczenia wewnątrz źródeł światła LED, dla uzyskania efektu "halo". Dodatkowo oferujemy plecy wykonane z poliwęglanu opal LED, dla zabezpieczenia wnętrza liter oraz lepszego rozproszenia światła.

Litery w wersji standardowej, to elegancja w dobrej cenie.

Litery ze stali nierdzewnej wybłyszczanej – standard
Litery ze stali nierdzewnej wybłyszczanej – standard

Elementy dekoracyjne z miedzi

Elementy wystroju wnętrz wykonane z miedzi.

Miedź, jako metal daje szerokie możliwości zarówno nadawania kształtu, jak również wykończenia powierzchni. Jest bardzo plastyczna i stosunkowo łatwa w obróbce. Na szczególna uwagę, w przypadku miedzi należy zwrócić na możliwość uzyskania naturalnej patyny na jej powierzchni, od czarnej, poprzez odcienie brązu aż po turkusowo-niebieską.

Wykonujemy detale przestrzenne, spawane, lutowane z wykończeniem polerowanym, szlifowanym, fakturowanym. W szczególnych przypadkach nanosimy na powierzchnię detali specjalną powłoką lakierniczą, zabezpieczającą przed wpływem czynników zewnętrznych. Oferujemy opcję podświetlenia.

Elementy dekoracyjne vintage, wykonane z miedzi, doskonale pasują do wnętrz lokali gastronomicznych, hoteli, pensjonatów, jak również mieszkań - wszędzie tam, gdzie ważny jest pomysł i oryginalność, a odpowiednio dobrany detal podkreśli wyjątkowy charakter otoczenia.

Oprócz samej produkcji oferujemy pomoc w przygotowaniu indywidualnego projektu dekoru. Chętnie doradzimy i podpowiemy, by efekt końcowy był rewelacyjny!

Elementy dekoracyjne z miedzi
Elementy dekoracyjne z miedzi

LITERY PŁASKIE ZE STALI NIERDZEWNEJ

Litery płaskie ze stali nierdzewnej, wycinane laserowo, lub strumieniem wody. Powierzchnia detali może być surowa, polerowana lub szlifowana. Dodatkowo oferujemy opcje fazowania i polerowania krawędzi. Litery z blachy stalowej mogą być w wersji do przyklejenia bezpośrednio do podłoża lub z dospawanymi od lewej strony szpilkami montażowymi. Dzięki technice spawu laserowego, nie ma problemu z widocznymi odkształceniami lub przebarwieniami materiału w miejscach spawania - są idealne! Podobnie, jak w przypadku liter 3D, istnieje możliwość galwanicznego pokrywania powierzchni stalowej miedzią, niklem, czy złotem.

LITERY PŁASKIE ZE STALI NIERDZEWNEJ
LITERY PŁASKIE ZE STALI NIERDZEWNEJ

ELEMENTY DEKORACYJNE Z MOSIĄDZU

ELEMENTY DEKORACYJNE Z MOSIĄDZU
ELEMENTY DEKORACYJNE Z MOSIĄDZU

LITERY METALOWE Z NEONEM

LITERY METALOWE Z NEONEM
LITERY METALOWE Z NEONEM

litery ze stali nierdzewnej z powłokami galwanicznymi

Nasza oferta obejmuje litery ze stali nierdzewnej, aluminium, mosiądzu z różnymi powłokami galwanicznymi.

Oferujemy litery: niklowane, miedziowane, srebrzone, anodowane oraz pozłacane.

Szczegóły oferty poznasz, klikając na odpowiednie pola w naszej galerii.

litery ze stali nierdzewnej z powłokami galwanicznymi
litery ze stali nierdzewnej z powłokami galwanicznymi

Litery z surowej stali nierdzewnej

Litery w stylu industrialnym o surowym, sprawiającym wrażenie wiekowości, aczkolwiek eleganckim wyglądzie, wykonane w całości ze stali nierdzewnej. Boki liter wykonane z taśmy stalowej, formowane za pomącą automatu, spawane laserowo z licem.
Standardowa głębokość liter: 20, 30, 60, 80mm.
Wykończenie: standard - bez obróbki krawędzi lica lub premium - z krawędzią fazowaną.
Doskonały efekt wizualny na tle takich materiałów jak: cegła, beton, stal corten...
Możliwość zainstalowania wewnątrz źródeł światła LED dla uzyskania efektu "halo", przy montażu na dystansach.
Litera do montażu wewnątrz i na zewnątrz.

Litery z surowej stali nierdzewnej
Litery z surowej stali nierdzewnej

Lakierowane litery ze stali nierdzewnej lub aluminium

Litery lakierowane lakierem proszkowym lub natryskowo lakierem poliuretanowym, wykonane w całości ze stali nierdzewnej lub opcjonalnie z aluminium. Boki liter wykonane z taśmy stalowej lub aluminiowej, formowane za pomącą automatu, spawane laserowo z licem.
Litery lakierowane ze stali nierdzewnej i aluminium, to alternatywa dla liter z tworzyw sztucznych, zwłaszcza przy zastosowaniu na zewnątrz oraz w miejscach narażonych na ewentualne akty wandalizmu - są zdecydowanie bardziej odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.
Standardowa głębokość liter: 20, 30, 60, 80mm dla stali nierdzewnej lub 30,60,80,100mm dla aluminium.
Istnieje możliwość podświetlenia liter zamontowanymi wewnątrz źródłami światła LED. Dla uzyskania równomiernego efektu "halo", przy montażu na dystansach stosujemy dodatkowy element rozpraszający światło w postaci pleców wykonanych z poliwęglanu litego do podświetleń lub plexi opal LED. W przypadku liter świecących frontem, jako lico stosujemy również plexi lub poliwęglan.
Litery do montażu wewnątrz i na zewnątrz.

Lakierowane litery ze stali nierdzewnej lub aluminium
Lakierowane litery ze stali nierdzewnej lub aluminium

Litery ze stali nierdzewnej – pozłacane

Litery pozłacane ze stali nierdzewnej to dzieła sztuki dla najbardziej wymagających klientów. W procesie produkcji wykorzystujemy zautomatyzowaną linię do gięcia boków z taśmy stalowej, cięcie laserowe frontów liter, technologię spawania laserowego jak również ręczną obróbkę powierzchni oraz krawędzi. Litery poddajemy procesowi złocenia elektrolitycznego.

Standardowe głębokości liter: 20, 30, 60, 80mm.

Istnieje możliwość podświetlenia liter poprzez umieszczenie wewnątrz źródeł światła LED.

Przy zastosowaniu na zewnątrz, powierzchnie liter pokrywamy natryskowo specjalistycznym lakierem zabezpieczającym.

Do produkcji liter pozłacanych używamy wyłącznie komponentów najwyższej jakości, by produkt końcowy był perfekcyjny pod każdym względem. W tym przypadku nie ma miejsca na kompromisy.

Pozłacane litery ze stali nierdzewnej, to najwyższa jakość, niepowtarzalny efekt i prestiż.

Litery ze stali nierdzewnej – pozłacane
Litery ze stali nierdzewnej – pozłacane

Litery ze stali nierdzewnej polerowane elektrolitycznie

Litery z blachy nierdzewnej, spawane laserowo, elektropolerowane. Litery o eleganckim wyglądzie. Lica i boki z blachy stalowej nierdzewnej, wybłyszczanej, krawędzie fazowane i polerowane mechanicznie. Całość poddana procesowi polerowania elektrolitycznego. W efekcie końcowym lica posiadają delikatną satynową strukturę, zaś boki są błyszczące.

Istnieje możliwość podświetlenia z efektem "halo"

Litery ze stali nierdzewnej polerowane elektrolitycznie
Litery ze stali nierdzewnej polerowane elektrolitycznie

Litery ze stali nierdzewnej – lico szlifowane, boki poler

Litery wykonane ze stali nierdzewnej, spawane laserowo. Lico szlifowane lub szczotkowane. Boki z taśmy stalowej, polerowanej formowane automatycznie. Standardowa głębokość liter: 30, 60, 80mm. W wersji podświetlanej (efekt "halo") plecy wykonane z lexi opal. Wewnątrz umieszczone moduły LED o wysokiej sprawności.

Montaż liter poprzez tuleje dystansowe.

Litery ze stali nierdzewnej – lico szlifowane, boki poler
Litery ze stali nierdzewnej – lico szlifowane, boki poler

Litery ze stali nierdzewnej – szkiełkowane

Litery ze stali nierdzewnej poddane procesowi szkiełkowania. Fronty liter wycinane laserowo, łączone z bokami z taśmy stalowej, formowanej automatycznie, spawane laserowo. Przy większych gabarytach poszczególne elementy liter łączymy w technologi TIG, jak również MIG z opcja lutospawania. Powierzchnia znaków jednolicie matowa.

Standardowa głębokość liter: 20, 30, 60, 80mm

Litery doskonale komponują się z naturalnymi materiałami, jak cegła, beton, drewno.
Przy zastosowaniu wewnątrz źródeł światła LED istnieje możliwość uzyskania efektu świetlnego "halo".

Litery ze stali nierdzewnej – szkiełkowane
Litery ze stali nierdzewnej – szkiełkowane

Litery ze stali nierdzewnej – miedziowane

Litery 3D poddane procesowi miedziowania elektrolitycznego.

Miedziowanie ma dosyć różnorodne zastosowanie. Ze względu na swoją plastyczność i czerwone zabarwienie miedź chętnie wykorzystywana jest w celach zdobniczych.

Wdrożona technologia umożliwia nam łatwą obróbkę stali nierdzewnej co w porównaniu do produkcji liter z miedzi jest zdecydowanie tańsze. Dzięki procesowi miedziowania uzyskujemy litery, które wyglądają, jak miedziane, przy czym są bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Litery spawane są laserem YAG, a w przypadku większych obiektów w technologii TIG lub MIG z funkcją lutospawania. Powierzchnia liter może być polerowana, szlifowana lub fakturowana. Dopiero w ostatnim etapie produkcji litery poddawane są procesowi miedziowania. Później pozostaje zabezpieczenie powierzchni specjalistycznym lakierem bezbarwnym.

Standardowa głębokość liter: 20, 30, 60, 80mm.

Oferujemy opcje podświetlenia wewnętrznymi źródłami światła LED. W celu zabezpieczenia wnętrza litery oraz dla lepszego rozproszenia światła, stosujemy plecy wykonane z poliwęglanu litego do podświetleń.

Litery ze stali nierdzewnej – miedziowane
Litery ze stali nierdzewnej – miedziowane

NUMERY NA BUDYNKI

NUMERY NA BUDYNKI
NUMERY NA BUDYNKI

Pozłacane litery z mosiądzu

Litery wykonane z blachy mosiężnej, wycinane strumieniem wody, polerowane lica, pozłacane 24-karatowym złotem

Pozłacane litery z mosiądzu
Pozłacane litery z mosiądzu

Zegary według indywidualnych projektów

Zegary ozdobne wykonane ze stali nierdzewnej z cyferblatem z płyty kompozytowej, licem z poliwęglanu litego. Maksymalna średnica zegara kołowego - 120cm. Zegary wykonane według indywidualnych projektów, w dowolnych kształtach z elementami graficznymi ze stali nierdzewnej, z możliwością zadruku cyferblatu drukiem bezpośrednim UV.
Istnieje możliwość wykonania zegarów w dowolnym, zaproponowanym przez Ciebie kształcie, nie koniecznie w formie koła. Otwarci jesteśmy na realizacje oparte na fantazji naszych klientów.

Zegary według indywidualnych projektów
Zegary według indywidualnych projektów

Logotypy ażurowe z wypełnieniem z plexi

Logotypy, znaki, elementy dekoracyjne - ażury wypełnione detalami z plexi, z bokami stalowymi z taśmy o szerokości od 20 do 80mm, polerowanej lub szlifowanej, spawane laserowo.

Logotypy ażurowe z wypełnieniem z plexi
Logotypy ażurowe z wypełnieniem z plexi

Litery i znaki nietypowe

Elementy wycinane, gięte, spawane laserowo, z przygotowaniem do lakierowania, zadruku UV, piaskowania, pod powłoki galwaniczne

Litery i znaki nietypowe
Litery i znaki nietypowe

Litery, znaki zespolone – lica z plexi, boki z taśmy stalowej

Litery, znaki zespolone - lica z plexi opal mlecznej lub barwionej w masie , boki formowane za pomocą automatu. Ramka ze stali nierdzewnej, łączona z bokami w technologi spawania laserowego. Wypełnienie z plexi wklejone za pomocą kleju hybrydowego, polimerowego. Elementy z możliwością podświetlenia wewnętrznym źródłem światła LED, przy zastosowaniu pleców z PCV. Litera do montażu wewnątrz i na zewnątrz.

Litery, znaki zespolone – lica z plexi, boki z taśmy stalowej
Litery, znaki zespolone – lica z plexi, boki z taśmy stalowej

Litery podświetlane z metalu

Litery i znaki podświetlane w technologii LED. Lica wykonane z plexi o grubości od 3 do10mm, w różnych kolorach; boki z taśmy stalowej polerowanej lub szlifowanej o szerokościach 30, 60, 80mm; plecy z PCV swobodnie spienionego.

Litery podświetlane z metalu
Litery podświetlane z metalu

Litery mosiężne płaskie

Litery płaskie, wycinane laserowo lub strumieniem wody.
Oferujemy różne rodzaje wykończenia - fazowanie, polerowanie, szlifowanie, szkiełkowanie, lakierowanie.

Litery mosiężne płaskie
Litery mosiężne płaskie

lampy dekoracyjne z metalu

lampy dekoracyjne z metalu
lampy dekoracyjne z metalu

Litery z mosiądzu postarzane

Litery wykonane z blachy mosiężnej z efektem postarzenia. Poddane ręcznej obróbce - okuwane, fakturowane, fazowane oraz opcjonalnie pokrywane naturalną patyną. Wszystko po to, by sprawiały wrażenie, jakby były zupełnie z innej epoki.

Oferujemy usługę odtworzenia liter, znaków, okuć, herbów ze starych rycin, zdjęć lub innych dostępnych materiałów.

Litery z mosiądzu postarzane
Litery z mosiądzu postarzane

Litery z miedzi

Litery miedziane 3D, w zależności od potrzeb, wykonywane przy pomocy zautomatyzowanej linii do gięcia boków, lub ręcznie. Fronty liter wycinane laserowo. Łączenie boków z licem poprzez lutowanie lub lutospawanie. Powierzchnia liter, w zależności od oczekiwań klientów może być polerowana, szlifowana lub fakturowana.

Miedź, to doskonały materiał do obróbki plastycznej. Od dawna wykorzystywana była przy wyrobie detali artystycznych jak również przedmiotów codziennego użytku. Przy produkcji liter z miedzi stosujemy dawno zapomniana technikę repuserską, polegającą na ręcznej obróbce przy pomocy różnych kształtek i młotków. W szczególnych przypadkach na powierzchni liter wywołujemy proces naturalnego patynowania, dzięki czemu uzyskujemy barwę od czarnej, poprzez odcienie brązu aż po turkus.

Litery miedziane doskonale komponuję się z materiałami naturalnymi, jak cegła, kamień, czy drewno. Idealnie nadają się do wnętrz zabytkowych.

Aby zachować naturalny kolor miedzi, powierzchnię liter zabezpieczamy specjalistycznym lakierem bezbarwnym.

Istnieje możliwość wykonania liter podświetlanych umieszczonymi wewnątrz źródłami światła LED.

Litery do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.

Litery z miedzi
Litery z miedzi

Litery, Logotypy Podświetlane – elementy dalekiego odbioru

Oferujemy litery o większych gabarytach, wykonane, jako konstrukcje spawane z aluminium lub stali, lakierowane proszkowo,z napinanymi licami winylowymi lub wykonanymi z poliwęglanu , czy plexi. Wewnątrz umieszczamy instalację oświetleniową opartą na modułach LED. Wszystkie komponenty dobieramy w taki sposób, by zapewnić możliwie najdłuższą, bezawaryjną eksploatację, unikając kompromisów pomiędzy ceną a jakością. Jako nieliczni na rynku, wyjątkowo starannie analizujemy dobór oraz rozmieszczenie źródeł światła, tak by efekt świetlny był maksymalnie zoptymalizowany. W procesie produkcji wykorzystujemy jedynie markowe komponenty, posiadające odpowiednie certyfikaty oraz atesty. Duże elementy reklamowe, zazwyczaj montowane na większych wysokościach, wymagają szczególnej dbałości o bezpieczeństwo eksploatacji oraz wydłużonych okresów pomiędzy przeglądami, dlatego nasza oferta skierowana jest do tych klientów, którzy oprócz efektu wizualnego zwracają uwagę również na te aspekty.

Dla mniej wymagających klientów, jeżeli pozwalają na to gabaryty oraz lokalizacja docelowa, wykonujemy litery oraz logotypy z taśmy 3D Alurapid.

Oferujemy kompleksową usługę, począwszy od wykonania dokumentacji projektowej, wraz z obliczeniami, poprzez produkcję liter, konstrukcji wsporczych, dostawę, montaż aż po serwis.

Litery, Logotypy Podświetlane – elementy dalekiego odbioru
Litery, Logotypy Podświetlane – elementy dalekiego odbioru

Kasetony reklamowe z metalu – uzupełnienie oferty

Oferujemy kasetony reklamowe z poszyciem wykonanym z aluminium lub stali nierdzewnej.

Kasetony reklamowe z metalu – uzupełnienie oferty
Kasetony reklamowe z metalu – uzupełnienie oferty

Litery stalowe z nadrukiem UV

Litery ze stali nierdzewnej z naniesionym na licu nadrukiem bezpośrednim w technologii UV.
Drukujemy także na powierzchniach lakierowanych proszkowo.

Technologia druku bezpośredniego otwiera nowe możliwości, sprawiając, że zwykłe z pozoru literki stają się małymi dziełami sztuki. Otwarci jesteśmy na Twoją inwencję twórczą!

Litery stalowe z nadrukiem UV
Litery stalowe z nadrukiem UV

Metaloplastyka – repuserstwo

Metaloplastyka - repuserstwo, to ręczna obróbka metalu, polegająca na kuciu blachy miedzianej, mosiężnej lub aluminiowej, przy pomocy metalowych puncy oraz kołków drewnianych. W ten sposób tworzymy metalowe formy przestrzenne. Dodatkowy efekt można uzyskać, poddając detale procesowi naturalnego patynowania.

Metaloplastyka – repuserstwo
Metaloplastyka – repuserstwo

litery ze stali nierdzewnej – rutenowane

Rutenowe powłoki galwaniczne najczęściej znajdują zastosowanie w przemyśle elektronicznym, ale też w przemyśle jubilerskim jako powłoki ochronne i dekoracyjne na metalach szlachetnych. Rutenowe pokrycia zachowują swój wygląd nawet w podwyższonej temperaturze i w bardzo kwaśnym środowisku. . Powłoka ta jest bardzo trwała, posiada stopniu mikrotwardości (do 1200 kG/mm²). Ciekawe efekty kolorystyczne można uzyskać poprzez odpowiednie przygotowanie powierzchni metalu, która docelowo ma zostać pokryta powłoką rutenową. Ruten nałożony na matową powierzchnię da powłoką o jasnych odcieniach czerni, powierzchnia piaskowana wydobędzie z powłoki rutenowej kolor hartowanej stali, natomiast efekt głębokiej czerni otrzymamy, pokrywając rutenem powierzchnię możliwie najbardziej wypolerowaną.

litery ze stali nierdzewnej – rutenowane
litery ze stali nierdzewnej – rutenowane

Pylony reklamowe z metalu – uzupełnienie oferty

W zakres naszej produkcji elementów oznakowania obiektów wchodzą pylony reklamowe, kierunkowe, informacyjne. Zaplecze techniczne, zróżnicowane środki transportowe, dopasowane do skali zlecenia pozwalają nam na kompleksową obsługę inwestycji, również w elementy dalekiego i średniego odbioru. Wykonujemy elementy wykonane z aluminium, stali nierdzewnej, stali czarnej oraz corten.

Pylony reklamowe z metalu – uzupełnienie oferty
Pylony reklamowe z metalu – uzupełnienie oferty

Tablice ze stali nierdzewnej z nadrukiem bezpośrednim UV

Do naszej oferty wprowadziliśmy nową usługę - druk UV bezpośrednio na powierzchni metalu.
Zadruk bezpośredni daje niesamowite możliwości gdy zadrukowaniu poddajemy powierzchnie metalowe o różnej strukturze - polerowane, szlifowane, obrabiane ręcznie, szkiełkowane...
Drukujemy CMYK + biały + wybiórczy primer, w różnych kombinacjach.
Nasza oferta, oprócz branży reklamowej, skierowana jest do szerszej rzeszy klientów, którzy poszukują ciekawych nowatorskich rozwiązań.

Tablice ze stali nierdzewnej z nadrukiem bezpośrednim UV
Tablice ze stali nierdzewnej z nadrukiem bezpośrednim UV

litery ze stali nierdzewnej – niklowane na czarno

Litery wykonane ze stali nierdzewnej poddane niklowaniu.

Powłoka niklu nakładana jest w oparciu o sprawdzoną niemiecką technologię. Niklowanie czarne stosowane jest najczęściej jako zewnętrzna powłoka wykończeniowa, na podkładzie z niklu chemicznego lub galwanicznego, w celach dekoracyjnych.

Powłoka z niklu czarnego wyróżnia się transparentnym czarnym kolorem i nadaje literom niepowtarzalny, elegancki i nowoczesny wygląd.

Litery wykonujemy ze stali nierdzewnej, gdzie fronty wycinamy laserowo a boki formujemy przy pomocy zautomatyzowanej linii. Całość spawana jest laserem YAG, lub, w przypadku większych obiektów metodą TIG lub MIG z funkcja lutospawania.

Standardowa głębokość liter: 20, 30, 60, 80mm.

Oferujemy opcję podświetlaną (efekt "halo") przy zastosowaniu wewnątrz źródeł światła LED.

litery ze stali nierdzewnej – niklowane na czarno
litery ze stali nierdzewnej – niklowane na czarno

Litery miedziane płaskie

Litery płaskie, wycinane laserowo lub strumieniem wody.
Oferujemy różne rodzaje wykończenia - fazowanie, polerowanie, szlifowanie, szkiełkowanie, lakierowanie.

Istnieje możliwość pokrycia liter naturalna patyną w kolorach od czerni, poprzez odcienie brązu aż po turkus.

W zależności od przeznaczenia do liter dołączamy elementy montażowe.

Litery miedziane płaskie
Litery miedziane płaskie

Ramy do luster

Wykonujemy ramy do luster na indywidualne zamówienie.

Jeżeli masz pomysł na oryginalne wykończenie lustra, daj znać - chętnie zrealizujemy Twój pomysł.

Oprócz wieloletniego doświadczenia w artystycznej obróbce metali kolorowych dysponujemy rozbudowanym parkiem urządzeń, dającym możliwość realizacji najbardziej wymyślnych elementów.

Ramy do luster
Ramy do luster

reklama od a do z

...nie tylko litery z metalu

Kontakt

Phone
+48 601 748 169
+48 71 757 54 68
Email
info@literyzmetalu.pl
Adres
Siedziba: Stępin 33D,
55-093 Kiełczów -

Biuro handlowe/Produkcja:
ul. Wagonowa 34,
53-609 Wrocław

Szybkie zapytanie

information

Żeby firma osiągnęła sukces, trzeba osiągnąć wysoki poziom w wielu aspektach. Jednym z najważniejszych jest szybki i swobodny kontakt z zainteresowanym klientem.