Galeria

Litery z miedzi

 

Litery miedziane 3D, w zależności od potrzeb, wykonywane przy pomocy zautomatyzowanej linii do gięcia boków, lub ręcznie. Fronty liter wycinane laserowo. Łączenie boków z licem poprzez lutowanie lub lutospawanie. Powierzchnia liter, w zależności od oczekiwań klientów może być polerowana, szlifowana lub fakturowana.

 

Miedź, to doskonały materiał do obróbki plastycznej. Od dawna wykorzystywana była przy wyrobie detali artystycznych jak również przedmiotów codziennego użytku. Przy produkcji liter z miedzi stosujemy dawno zapomniana technikę repuserską, polegającą na ręcznej obróbce przy pomocy różnych kształtek i młotków. W szczególnych przypadkach na powierzchni liter wywołujemy proces naturalnego patynowania, dzięki czemu uzyskujemy barwę od czarnej, poprzez odcienie brązu aż po turkus.

 

Litery miedziane doskonale komponuję się z materiałami naturalnymi, jak cegła, kamień, czy drewno. Idealnie nadają się do wnętrz zabytkowych. Aby zachować naturalny kolor miedzi, powierzchnię liter zabezpieczamy specjalistycznym lakierem bezbarwnym. Istnieje możliwość wykonania liter podświetlanych umieszczonymi wewnątrz źródłami światła LED. Litery do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.