Retro i vintage

SZYLDY METALOWE W STYLU RETRO

 

Od wielu lat metal wykorzystywano do produkcji szyldów. Nasza oferta reklam, elementów dekoracyjnych w stylu retro skierowana jest do wszystkich, którzy chcą nawiązać do czasów sprzed ery powszechnego  plastiku. Jesteśmy w stanie, przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, zrealizować zlecenia nawiązujące do tych czasów, gdy materiałami wykorzystywanymi w architekturze, czy szeroko pojętej reklamie były stal, miedź, mosiądz, czy alpaka.

 

Każdy detal w końcowej fazie obrabiany jest ręcznie, by to, co widzi odbiorca, było jak sprzed lat. Jednak, gdy jest taka potrzeba, dzięki artystycznemu wykształceniu w kierunku metaloplastyki, jesteśmy w stanie zrealizować zlecenia, które wymagają całkowitego wyeliminowania nowoczesnych urządzeń, choćby w dawno zapomnianej technice repuserskiej.

Przejdź do kontaktu

Postaw na szyldy metalowe retro, by podkreślić niepowtarzalny charakter Twojej firmy. Zrealizujemy dla Ciebie niemal każdy pomysł. Mamy ogromne doświadczenie i dysponujemy urządzeniami, które umożliwiają wykonanie praktycznie każdej realizacji. Na rynku działamy od ponad 30 lat. Łączymy metody stosowane dawniej, jak również obecnie. Mamy bardzo dużo pomysłów, a do tego zapał. Praca to równocześnie nasza pasja. Przedstaw nam swoją wizję, a nasz grafik opracuje dla Ciebie projekt, który będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami

Szyldy metalowe retro cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Stanowią dekorację wnętrz, jak również na zewnątrz obiektów. Pełnią funkcję ozdobną i często informacyjną oraz reklamową. Pozwalają wrócić myślami do dawnych lat, wywołując nostalgię. Przy wykonywaniu zleconych prac zwracamy uwagę na najmniejsze detale, bo to właśnie one decydują o ostatecznym charakterze produktu. Usługi wykonujemy samodzielnie. Mamy do tego niezbędne kwalifikacje. Zajmujemy się także montażem i serwisem oraz dowozimy towar w dowolne miejsce w kraju i za granicą.

Nie boimy się nowych wyzwań. Podejmujemy się również niestandardowych zleceń. Łączymy ze sobą różne techniki – tradycyjną, ręczną obróbkę z najnowszą technologią. Komponujemy ze sobą wiele materiałów, np. stal nierdzewną z plexi, szkłem, kamieniem, czy drewnem. Łączymy przestrzenne detale z metalu z elementami graficznymi. Jeżeli jest taka potrzeba, postarzamy litery przestrzenne z metalu, by wyglądały, jakby pochodziły z innej epoki.

ZLEĆ NAM WYKONANIE SZYLDÓW METALOWYCH W STYLU RETRO

Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie. Naszą przewagą jest fakt, że dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w metaloplastyce, zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności, jesteśmy w stanie tchnąć w nasze wyroby ducha minionych epok. Łączymy ręczną obróbkę metalu z nowoczesnymi technikami, co pozwala na uzyskanie niesamowitych efektów. Dla uzyskania efektu wiekowości, pozostawiamy ślady narzędzia, celowo deformujemy powierzchnię okuwając krawędzie, całość pokrywamy naturalną patyną. Gdy natomiast chodzi jedynie o nawiązanie formą, kształtem do stylu retro, stosujemy współczesne technologie, które są równie rzadkie na naszym rynku.

 

Mało kto dysponuje tak specjalistycznymi i zaawansowanymi technicznie urządzeniami, jak my. Ponadto na wyróżnienie zasługuje fakt, że w wyjątkowy sposób traktujemy kwestie wykończenia detali. Zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły, bo one świadczą o jakości wyrobu. Aby uzyskać zamierzony efekt retro powierzchnie detali pokrywamy miedzią, mosiądzem lub złotem. Retro, to także lata 70-te, 80-te, 90-te ubiegłego wieku, więc nie boimy się łączyć elementów metalowych z rożnymi tworzywami, tak rozpowszechnionymi w tym czasie. Do podświetlenia szyldów retro stosujemy rurki neonowe lub źródła światła żarowego. Tam, gdzie niewidoczne jest samo źródło światła, stosujemy moduły oparte na technologii LED.